Процес аналізу крові включає в себе отримання наступного даних: зміст Hb (гемоглобіну), кількість еритроцитів, лейкоцитів, лейкоцитарну формулу, кількість тромбоцитів.
Результати даного аналізу крові необхідно оцінювати тільки разом з іншими клінічними показаннями.
Гемоглобін - зазвичай для його визначення використовують капілярну кров, яку отримують шляхом уколу голкою в м'якоть пальця лівої руки або мочки вуха. За ідеальну норму даного показника беруть параметр 16,67 г% або 166 грам на літр.
Які можуть бути причини розбіжності нормальних показників?
Підвищений гемоглобін - згущення крові при зневодненні, хвороба Вакеза, яка характеризується надмірною виробленням еритроцитів і тромбоцитів.
Знижені показники гемоглобіну - анемія, гіпергідратація (затримка рідини в організмі).
При серповидно-клітинної анемії змінюється структура гемоглобіну. При цій патології специфічною ознакою є придбання серповидної форми еритроцитів, що відповідають за транспорт кисню в навколишньому середовищі. Для виявлення подібного явища створюють венозний застій з гіпоксією з шляхом перетяжки пальця і під мікроскопом досліджують зміна форми еритроцитів.
гематокрит
Це співвідношення обсягу клітинних елементів крові до плазми. Для дослідження береться венозна кров, яку збирають в спеціальний скляний капіляр, оброблений гепарином.
Кольоровий показник - відображає середній вміст гемоглобіну в еритроцитах. Обчислюється діленням концентрації гемоглобіну на кількість еритроцитів в одному обсязі крові. Має значення тільки при анемії. Норма колірного показника - від 0,86 до 1,1.
Детальну інформацію можна знайти на сайті http://www.policlinica.ru/analiz1_2.html.
Кількість ретикулоцитів - це молодня еритроцити, присутність яких показує активність зміни «поколінь» крові. У нормі їх кількість досягає 1%.
Кількість лейкоцитів - підрахунок ведеться в камері або за допомогою електродів. Причинами підвищеного вмісту лейкоцитів є хвороба лейкоцитоз - при стресових реакціях інтенсивній роботі або при вагітності. Помірний лейкоцитоз супроводжується інфекційних захворювань.
Таким чином, клінічний аналіз крові - часто вживаний аналіз для визначення різних захворювань, які найчастіше неможливо знайти іншим чином.